Tarifler Diyet Tarifler Diyet Puf Ekmek
MALZEMELER
Realife Diyet Buğday Unu
Diyet Puf Ekmek, Realife Diyet un kullanılarak yapılmıştır. Çünkü Realife diyet un, içeriğindeki enzime dirençli nişasta sayesinde sizi sağlıksız beslenmenin etkilerinden korur.
Diyet Puf Ekmek
Pişirme Önerisi
Daha lezzetli bir ekmek elde etmek için, hamur fırında mayalanırken fırına, ısıya dayanıklı bir kabın içerisinde kaynar su koyulur. Pişirme esnasında da kaynar su fırında olmalıdır.
Kaç Kişilik
5 Adet
Hazırlama Süresi
70 Dakika
Pişirme Süresi
30 - 40 Dakika
NASIL HAZIRLANIR ?

Yoğurma kabına alınan ılık süte maya eklenir. Ardından elde edilen karışıma şeker ilave edilir. Un ve tuz ayrı bir kapta karıştırılarak, diğer karışıma azar azar ilave edilir ve karıştırılmaya başlanır.  Hamur kıvam almaya başladığında, oda sıcaklığında bekletilen tereyağı azar azar hamura yedirilir. Hamur pürüzsüz ve orta yumuşak bir kıvama gelinceye kadar yoğurma işlemine devam edilir. Yoğurma işlemi biten hamur, oda sıcaklığında üzeri kapalı bir kabın içinde, 40 dk. boyunca mayalanmaya bırakılır. Mayalanmanın ardından 5 eşit parçaya ayırılan hamur, bezeler halinde tepsiye aralıklarla dizilir. Buharlı fırında 40-50 °C’de 20 dk. tekrar mayalanmaya bırakılır. Mayalanan hamurun üzerine yarım çay bardağı su ve 1 yemek kaşığı sıvı yağ karıştırılarak sürülür. Ardından 230 °C’lik fırında 30-40 dk. kadar pişirilir.

 

Afiyet olsun.

Obezite ve diyabet hastalarının Realife un ve unlu mamüllerine ulaşması artık daha kolay!
Realife unlu mamüllerine Masum Beyaz Diyet ve Diyabet Fırınımızdan veya online mağazamızdan ulaşabilirsiniz.