Tarifler Diyabetik Tarifler Diyabetik Hamburger Ekmeği
MALZEMELER
Realife Diyabetik Buğday Unu
Diyabetik hamburger ekmeği, Realife Diyabetik un kullanılarak yapılmıştır. Çünkü Realife diyabetik un içeriğindeki enzime dirençli nişasta sayesinde sizi diyabetin etkilerinden korur.
Diyabetik Hamburger Ekmeği
Pişirme Önerisi
Hamurunuz mayalandıkça şekli bozulacağından dolayı ortalama bir bekletme işlemi yapıp, önceden ısıtılmış fırında pişirmeniz tavsiye edilir.
Kaç Kişilik
2-3 Kişilik
Hazırlama Süresi
100 Dakika
Pişirme Süresi
100 Dakika
NASIL HAZIRLANIR ?

Ilık sütün içinde eritilen aktif maya bal ile beraber yoğurma kabına alınır. Un ve tuz karıştırılır. Sıvı karışıma azar azar ilave edilen un ve tuz karışımı yoğurma kabının içinde en az 20 dakika pürüzsüz ve yumuşak bir kıvam alana dek yoğrulur. Elde edilen hamur, üzeri kapalı şekilde, oda sıcaklığında 40 dakika bekletilir. Arından hamur düz bir zemin üzerine alınıp Realife Diyabetik Un yardımı ile 20-130'ar gr'lık bezeler halinde şekillendirilir. Tepsiye belirli aralıklarla dizilen bezeler, buharlı fırının içinde (yanmayan bir kapta fırına kaynar su konulabilir) 40-50 C' de  20 dakika bekletilir. Mayalanan ekmeklerin üzerine yumurta sarısı sürülerek ve susam serpiştirilerek 210 °C'de 30 dakikada pişirilir.

 

Afiyet Olsun.

Obezite ve diyabet hastalarının Realife un ve unlu mamüllerine ulaşması artık daha kolay!
Realife unlu mamüllerine Masum Beyaz Diyet ve Diyabet Fırınımızdan veya online mağazamızdan ulaşabilirsiniz.