Realife Unu Helal Expo 2017’de tanıttı.
HABERLER
Realife Unu Helal Expo 2017’de tanıttı.

23-25 Kasım 2017 tarihleri arasında Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Merkezi’nde düzenlenen, 5. İslam Birliği Teşkilatı Helal Expo 2017 Fuarı’nda Helal sertifikalı pek çok ürün yer aldı. Ürünlerini sergileyen ve tanıtan kuruluşlardan biri de Tübitak MAM’dı. Tübitak MAM, Türkiye’de görülme sıklığı giderek artan obezite ve diyabet hastalıklarının önüne geçmek amacıyla, enzime dirençli nişastayı geliştirmişti. Bu doğrultuda hem geliştirdikleri enzime dirençli nişastayı, hem de geliştirdikleri ürünün üretim lisansını alarak, diyet ve diyabet unu üretmeye başlayan Realife markasını tanıtmıştır.

 

Fuarda, “Nişasta Katkılı Diyet Un” ve “Nişasta Katkılı Diyabetik Un” olarak tanıtılan Realife diyet ve diyabet unlarının etkinliği hakkında, tüketiciye oldukça detaylı bilgiler sunmuşlardır. Obezite ve diyabete bağlı hastalıkların kökenini oluşturan 3 beyazdan birini çözdüklerini ifade eden Tübitak MAM İş Geliştirme müdürü Nuh Yılmaz, dünyada ilk defa yüzde yüz saflıkta enzime dirençli nişasta geliştirdiklerini söyler ve una belli oranlarda karıştırılmasıyla obezitenin ve diyabetin ortadan kaldırılabileceğini vurgular. Tübitak MAM Gıda Enstitüsü Müdür Yardımcısı İncinur Hasbay ise geliştirilen ürünün etkilerine değinir. Ürün kalın bağırsağa kadar sindirilmeden gelerek burada fermente olur. Yüzde 50 oranda daha az enerji içerir. Tokluk hissi verir. Kan şekerini düşürür. Diyet liflerle benzer özellikler gösterir. Prebiyotik yönden zengindir, bütirat etkiye sahiptir ve kısa zincirli yağ asitlerinin üretilmesine yardımcı olmaktadır…

 

Enzime dirençli nişasta ile harmanlanan Realife Un, sağlık açısından pek çok yarar sağlamasıyla sadece obezite ve diyabet rahatsızlıklarıyla mücadele eden kişiler tarafından değil, sağlıklı beslenme alışkanlığı benimsemek isteyen tüm tüketiciler tarafından tüketilebilir.

 

Obezite ve diyabet hastalarının Realife un ve unlu mamüllerine ulaşması artık daha kolay!
Realife unlu mamüllerine Masum Beyaz Diyet ve Diyabet Fırınımızdan veya online mağazamızdan ulaşabilirsiniz.