Hakkında Masum Beyaz Diyet ve Diyabet Fırını
MASUM BEYAZ DİYET VE DİYABET FIRINI

Masum Beyaz, diyabet ve obezite ile mücadele eden bireylerin hayatlarından geleneksel beyaz unu tamamen çıkartmalarını ve yeni nesil diyet ve diyabetik ürünlere ulaşmalarını sağlayan, Türkiye’nin ilk diyabet ve diyet fırınıdır.

1964 yılından bu yana köklü yapısıyla varlık gösteren, Demirpolat Şirketler Grubu tarafından oluşturulmuştur.

   

 

 

Masum Beyaz hakkında detaylara inmeden önce, markanın oluşumuna ilham veren gelişmelere değinmek gerekir:

Demirpolat Şirketler Grubu, uzun yılların birikim ve deneyimini, yeni bir ürün grubu oluşturarak taçlandırmayı amaçlamıştır. Bu doğrultuda, TÜBİTAK MAM Gıda Enstitüsü’nde 3.5 yıllık bir çalışmanın sonucunda geliştirilen “enzime dirençli nişasta (EDN)” bileşeninin üretim lisansını almıştır.  Alınan lisansın ardından Realife markası yaratılmış ve 2017 yılında üretime başlanmıştır.

Realife, diyabet ve obezite problemleri yaşamakta olan ya da sadece sağlıklı bir beslenme alışkanlığını edinmek isteyen tüketiciye yönelik olarak üretilen ve enzime dirençli nişasta (EDN) içeren bir üründür. Temel olarak üç ayrı ürün geliştirilmiştir:

Realife diyabetik un

Realife diyet un

Realife dirençli nişasta

 

Realife ürünlerinin belirleyici özelliği, glisemik indeksin geleneksel beyaz un ve tahıl nişastasından yüzde 30 daha düşük olmasıdır. Bunu, içeriğindeki enzime dirençli nişasta (EDN) ile sağlar. Enzime dirençli nişasta, sindirim sistemindeki enzimler tarafından parçalanmaya ve sindirilmeye karşı direnç gösteren bir nişasta çeşididir. Böylece Realife ürünlerini tüketen diyabet ve obezite hastaları, vücutlarına daha az şeker ve enerji alarak, rahatsızlıklarının etkisini azaltabilirler.

 

Evet, Realife’ın içeriği harikadır. Ancak bir sorun vardır. Masum Beyaz’a giden kırılma da burada başlar. Beyaz un ve tahıl nişastasından tamamen farklı olan ürünleri merak eden ya da satın almak isteyen tüketiciye doğrudan ve kolay yoldan ulaştırılmalıdır. Tüketici ürünü yakından görmeli, tatmalı, koklamalı ve onu tanımalıdır. İşte tam da bu noktada, tüketicinin Realife ürünlerine ve ürünlerden elde edilecek unlu mamullere ulaşmasını sağlayan bir fikir ortaya çıkar: Türkiye’nin ilk diyabet ve diyet fırını kurmak!

 

Geleneksel beyaz undan ve nişastadan elde edilen ürünlerin zararını büyük oranda düşüren Realife ürünleriyle, tüketicinin hayatında daha dengeli bir karbonhidrat alanı sağlama fikri Masum Beyaz’ın en büyük ilham kaynağı olmuştur. Ancak satış yelpazesi sadece Realife ürünleriyle sınırlı değildir.  Düşük enerji içeren, diyet ve diyabet ile uyumlu birbirinden farklı daha pek çok tada kolaylıkla ulaşmak mümkün olacaktır.

 

Kısa zaman içinde online satışımızın yanı sıra Konya’dan başlamak üzere Türkiye’nin pek çok şehrinde, ürünlerin tamamına direkt olarak ulaşılabilecektir. Geleneksel beyaz unun ve nişastanın dayanılmaz ağırlığından kurtulmak ve düşük enerji içeren diyet ve diyabetik ürünlere ulaşmak isteyen herkesi; Masum Beyaz satış noktalarımıza ve online satış merkezimize bekliyoruz.

 

Saygılar, Masum Beyaz.

 

Obezite ve diyabet hastalarının Realife un ve unlu mamüllerine ulaşması artık daha kolay!
Realife unlu mamüllerine Masum Beyaz Diyet ve Diyabet Fırınımızdan veya online mağazamızdan ulaşabilirsiniz.